Cipres CIPRES FILTR BRNO Odsávání a filtrace vzduchu
English Deutsch Slovenčina Русский Polski Italiano Українське Espańol Français
Hlášení závad pro klienty
Facebook Cipres
Domovská stránka / Aplikace / Dřevozpracující provozy

Odsávání pilin a prachu

Odsávání pilin

Proč aplikovat odsávání pilin a prachu?

Než získá dřevěný výrobek svůj finální tvar, musí projít mnoha technologickými procesy, při kterých se surové dřevo mění v konkrétní produkt specifický svými tvary.

Součástí jednotlivých procesů je vznik pilin (mnohdy přesahující 50% objemu surového dřeva) a prachových částic, které se hromadí, šíří a usazují v okolním prostoru, což je nežádoucí.

Vyšší koncentrace a především usazování prachu může způsobit vznik prostředí s nebezpečím výbuchu, což je nežádoucí. Odsávací a filtrační zařízení má za úkol odsávání pilin a prachu co možná nejblíže jejich vzniku a tím zamezit jejich hromadění, šíření a usazování v okolním prostoru. Odsávání pilin a jejich koncentrace v odsávacím a filtračním zařízení usnadňuje jejich další zpracovávání.

Jak aplikovat odsávání pilin a prachu?

Pro odsávání pilin a prachu jsou jednotlivé stroje pro dřevoobrábění spojeny centrálním odsávacím potrubím, které zabezpečuje odsávání pilin a prachu a jejich vedení do centrálního odsávacího a filtračního zařízení, kde dochází k odloučení pilin a prachu z odsávané vzdušniny.
Čistý přefiltrovaný vzduch je veden v létě do venkovního prostředí a v zimě zpět do prostoru haly čímž je dosaženo výrazné úspory za vytápění. Odpad je veden do sběrné nádoby, kontejneru, nebo pomocí pneudopravy přes cyklonový odlučovač do sila.

Do systému je možné vřadit briketovací lis, který z odpadních pilin vylisuje brikety využitelné pro vytápění. Systém pro odsávání pilin a prachu může být doplněn o řízení odsávacího výkonu v závislosti na aktuálně využívaných strojích a tím je dosaženo úspory elektrické energie.
Regulace probíhá pomocí frekvenčního měniče ve spojení s automatickými klapkami.

Volba zařízení pro odsávání pilin a prachu

Pro odsávání pilin a prachu od strojů pro dřevoobrábění volíme typ a velikost odsávacího a filtračního zařízení v závislosti na počtu a velikosti pracovišť a na jejich vytížení. Zařízení musí být určeno pro odsávání hořlavých prachů tvořících se vzduchem výbušnou atmosféru a musí splňovat požadavky normy ČSN EN 12779.
 

Referenční fotografie:

Centrální odsávání dřevoobrábění
Centrální odsávání pilin
Dřevoobrábění
Centrální odsávání dřevoobrábění
Centrální odsávání pilin
Centrální odsávání dřevoobrábění
Centrální odsávání pilin
Centrální odsávání dřevoobrábění
Centrální odsávání pilin
Centrální odsávání dřevoobrábění
Centrální odsávání pilin
Centrální odsávání dřevoobrábění
Centrální odsávání pilin
Vaše dotazy
jméno a příjmení *
firma
e-mail *
telefon *
dotaz *
příloha
Položky s hvězdičkou jsou povinné.
01 Slévárna - Moravskoslezský kraj02 Svařovna - Moravskoslezský kraj03 Potravinářský provoz - Trnavský kraj04 Recyklační provoz - Královehradecký kraj05 Dřevozpracující provoz - Trnavský kraj
06 Slévárna - Bratislavský kraj07 Plnění tonerových náplní - Jihomoravský kraj08 Papírzpracující provoz - Žilinský kraj09 Papírzpracující provoz - Bratislavský kraj10 Papírzpracující provoz - Jihomoravský kraj
11 Dřevozpracující provoz - Jihomoravský kraj12 Papírzpracující provoz - Banskobystrický kraj13 Jihoafrická republika14 Výroba stavebních hmot - Polsko15 Chemický provoz  - Velká Británie
16 Dřevozpracující provoz - Jihomoravský kraj17 Svařovna - Moravskoslezský kraj18 Příjem agrárních produktů19 Obrábění plastu - Olomoucký kraj20 Svařovna - Liberecký kraj
1234
Předchozí stránka Následující stránka
ABB
Bochemie
Cement Hranice
Gorenje
Hanák
Lasselsberger
Mikrop
Monroe
Moraviapress
Procter&Gamble
Ško-energo
Sporten
Sykora
Trachea
Vesuvius
Wöhr
Yaskawa-Motoman
Sapeli
Slévárna Kuřim
TSS
© 2010  |  CIPRES FILTR BRNO s.r.o., Rebešovická 13, 643 00 Brno - Chrlice » Navštivte náš firemní AUTOSERVIS
Vygenerováno Marketingovým a publikačním Systémem Animáto. Webdesign a redakční systém Animáto
Všechna práva vyhrazena    |    Mapa stránek