ENVIROPOL s.r.o. | CIPRES FILTR BRNO

ENVIROPOL s.r.o.

Jihlava / Česká republika

Třinecké železárny

Odsávání recyklace směsného odpadu

Úkolem projektu a řešení bylo navrhnout a dodat odsávání recyklace směsného odpadu, který je ve výsledku produktu odprášení velice abrazivní.

Předmětem dodávky měla byt průmyslová filtrace vč. zakomponovaného odlučování hrubých nečistot bez použití cyklonového odlučovače.

Průmyslové digestoře, odsávací ramena a další přípravky u zdrojů prašnosti byly dodávkou technologie recyklace, nikoliv centrální filtrace. Doplňkové řešení úklidu technologie, který by zajišťoval centrální vysavač, bylo momentálně investičně přesunuto na další období.

Výsledkem bylo, že odsávání a filtrace vzduchu je zajištěna filtry CUMA CARM s regenerací pomocí vibračních motorů a to ve spojení s regeneračním systémem on-line + off-line. Odsávací radiální ventilátory jsou umístěny na čisté straně filtru.

Odvod odprašků zajišťuje šnekový dopravník a rotační podavač. Transportní ventilátor nebylo možno z důvodu vysoké abraze použit.

Celé zařízení je řešeno ve shodě s normou ATEX, konkrétně uvnitř ZÓNA 20, vně bez zóny.

Součástí dodávky je i řízení odsávacího výkonu v závislosti na chodu jednotlivých stroj ve vazbě na frekvenční měnič. Z toho vyplývá úspora el. energie v praxi ve výši cca 30 – 40 %.

Úsporu otopové energie zajišťuje vracení čisté, přefiltrované vzdušniny zpět do pracovního prostředí, potřebná náhrada vzduchu v objemu 15 % je zajištěna přirozeným způsobem.

Proplachová funkce potrubního systému je samozřejmostí, obvykle volím časové řízení. Zbytkové úlety v hodnotách 0,1 – 0,5 mg/Nm3 se pohybují hluboko pod požadavky NOREM.

Životnost filtračního média garantujeme 20 000 provozních hodin, v praxi je prokazatelně dosahováno + 50 až 100%.

Součástí našich dodávek „na klič“ jsou i

  • projekt pro vlastní potřebu
  • kompletní služba v podobě SERVISU po předání
  • dohodnuté garanční termíny 12; 24; 36 a až 60 měsíců.

Ing. Přemysl Pazdera

REFERENČNÍ FOTOGRAFIE: