Odsávání ve výrobě stavebních hmot | CIPRES FILTR BRNO

Odsávání při výrobě stavebních výrobků

  • Odsávání keramického prachu
  • Odprášení výrobních linek
  • Technologie odolná abrazivnímu prachu
  • Doporučená zařízení: CARM GH

 

Kvalitní odsávání ve stavební výrobě

Pod pojmem keramický a kamenitý prach uvažujeme prach vznikající ve výrobních linkách při zpracování kamene v kamenolomech a výrobků v závodech na výrobu stavebních materiálů jako jsou kachličky, cihly, krytiny a podobné aplikace. Keramický prach je vysoce abrazivní, velmi jemný, suchý a nelepivý.

 

Odsávací systém pro výrobu stavebních hmot

Systémy centrálního odsávání se často používají jak u kompletních výrobních linek, tak u jednoúčelových strojů. Příkladem odsávání prachových částic od jednoúčelového stroje je odsávání brusky přesných cihel. Při samotném broušení je nutné vysokým odsávacím výkonem zajistit odtah prachu z brusky do filtru. Do odsávacího potrubí se dostávají jak velice jemné prachové částice, tak i úlomky cihel.
Významem odsávání prachu ve výrobě stavebních hmot je snížení prašnosti v pracovním prostředí a zamezení úniku prachu v podobě fugitivních emisí do okolního prostředí. Proto doporučujeme filtrační zařízení CARM GH.

 

Centrální odsávací systémy ve výrobě stavebních výrobků

Základním postupem při návrhu a realizaci centrálního odsávání je řádné zmapování jednotlivých zdrojů prašnosti. Pro jednotlivá místa prašnosti stanovíme potřebný odsávací výkon, navrhneme optimální tvar odsávacího přípravku. Centrální odsávací systém je specifický použitím jednoho filtračního zařízení, které je centrálním odsávacím potrubím spojen s odsávacími přípravky u jednotlivých zdrojů prachu. Keramický prach je velmi abrazivní, z tohoto důvodu instalujeme odsávací potrubí v provedení skupiny III tj. silnostěnné, svařované potrubí. Filtrační zařízení CARM GH je vybaveno automatickou regenerací filtračního média pomocí protiproudu tlakového vzduchu, což zajišťuje kontinuální odsávací výkon. Odprašky separované filtračním zařízením jsou pomocí rotačního podavače odváděny do big-bagu či kontejneru. Přefiltrovanou vzdušninu je možné vracet zpět do prostoru výrobní haly a šetřit tak náklady na vytápění přes zimní období.

 

Náklady na výměnu filtračního média pro odprášení

Naše systémy navrhujeme a dodáváme tak abychom klienty nezatěžovali vysokými náklady na provoz filtračního systému. Využívají hladké filtrační rukávce z mikroporézní filtrační textilie. Filtrační rukávce neobsahují sklady, netrhají se a jsou velmi mechanicky odolné. Pro aplikace ve svařovnách deklarujeme životnost filtračního média minimálně 20 000 provozních hodin.

 

Proč vybrat odsávání a filtraci vzduchu od CIPRES

Námi instalované technologie odsávání sami navrhujeme, instalujeme vlastními zaměstnanci s použitím vlastních výrobků. Za instalovanou technologii neseme 100% zodpovědnost. Vyhledáváme kvalitní, energeticky úsporná řešení odsávání a filtrace vzduchu. Prioritu dáváme nízkým provozním nákladům při dlouhé životnosti filtračního média.

 

Hledáte vhodné odsávání při výrobě stavebních výrobků? Poradíme vám, kontaktujte nás.